Příběhy bezpráví 2014

13. 11. 2014

Již tradičně v měsíci listopadu se naše škola zapojila do projektu „Jeden svět na školách“, pořádaný společností Člověk v tísni. Letošní akce připomíná 25. výročí sametové revoluce, která naší zemi přinesla vytouženou svobodu.

Velkým potěšením byla pro nás návštěva vzácného hosta pana PhDr. Jana Šolce, vysokoškolského profesora a bývalého poradce prezidenta Václava Havla.

Dne 12. 11. žáci 2. ročníku zhlédli nový dokumentární film „1989: Z deníku Ivany A.“, který je možno považovat za opravdu zdařilý. Po projekci následovala beseda k filmu.

Pan Šolc debatoval se studenty o událostech v listopadu 1989, ale také o současných politických problémech. Jeho poutavé a poučné vyprávění o konkrétních situacích, prostoupené filozofickým zamyšlením nad životem, bylo cenným zážitkem pro všechny přítomné.

Napsala: Mgr. Václava Bleierová