Babí léto v Paříži

22. 9. 2014

Tři krásné slunné zářijové dny jsme si my, studenti Střední průmyslové školy textilní v Liberci, užívali v metropoli Francie, městě nad Seinou, v Paříži. Během pobytu jsme bloudili klikatými uličkami Montmartru, procházeli se po velkolepých bulvárech Les Champs Elysées či St. Michel, obdivovali a navštívili proslulé monumentální stavby např. muzeum Louvre, zámek Versailles, katedrálu Notre Dame či baziliku Sacré Coeur a mnoho dalších.

Nikdo z nás si nenechal ujít nádherný pohled na Paříž z Eiffelovy věže. Někteří odvážní sportovci se vydali po schodech a jiní, lenoši, raději vyjeli výtahem. Inspirující pro nás byly vystavené exponáty v Muzeu módy a textilu a modely na výstavě „Móda 50. let“ v Palais Galliera. Vystaveny byly róby známých návrhářů i legend oděvního průmyslu např. Givenchy, Christian Dior, Balenciaga. Vstup do většiny památek jsme měli zdarma.

Nezapomenutelným zážitkem se pro dvacet z nás, včetně paní učitelek, stala jízda na pohyblivém koníkovi na pařížském kolotoči pod Sacré Coeur.

Francouzské bagety, crepes slané i sladké jsme si vychutnávali při odpočinku v Lucemburských či Tuilerijských zahradách. Výbornou francouzskou kávu jsme ochutnávali v pouličních kavárnách a úžasné zboží s ještě úžasnějšími cenami jsme obdivovali ve známých obchodech Louis Vuitton, Christian Dior či Chanel.

Domů jsme se vraceli sice nevyspalí a unavení, ale za to s mnoha zážitky, vzpomínkami a fotkami.

Napsala: P. Perničková, O4P