Návštěva prezidenta v Libereckém kraji zanechala svou stopu i na SPŠT

12. 6. 2014

V pondělí 9. června začala třídenní návštěva Miloše Zemana v našem kraji. Jedním z bodů jeho nabitého programu bylo setkání se studenty libereckých středních škol.

Sedmdesát studentů naší textilní průmyslovky spolu s dalšími více než dvěma stovkami vrstevníků v pondělním úmorném horku očekávalo příjezd hlavy státu s nervozitou, zvědavostí a vzrušením. Jako místo setkání byla vybrána Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická, jejíž ředitel, Ing. Josef Šorm také setkání uváděl.

Prezident dorazil s jistým zpožděním v doprovodu hejtmana kraje, Martina Půty. Po prezidentově úvodním slovu došlo na několik málo dotazů studentů. Zajímali se např. o prezidentovu vizi naší země v budoucnosti. Je jen škoda, že z časových důvodů už nezbyl na otázky studentů větší prostor.

Velký dík patří Ing. Oldřichu Haasovi, kterému se přes neuvěřitelné překážky podařilo získat prezidentův podpis do nové pamětní knihy naší školy.