Znáte Uko? aneb O setkání s českými a polskými studenty

12. 6. 2014

Znáte Uko?

My ano. Strávili jsme zde nedávno dva dny,  15. a 16. květen. A nebyli jsme tam sami. Šest studentů naší školy (K. Brennerová, S. Stránská, L. Nebuželská, D. Horvatová, K. Boháčová a K. Stehlíková) v doprovodu paní učitelky Havlíkové se účastnilo již druhého setkání s polskými i českými studenty v rámci projektu přeshraniční spolupráce „Akcent“(akcent@com).

V krásném a novém penzionu Uko v Bedřichově na nás čekali lektoři z obou zemí se svým programem, interaktivními zábavnými činnostmi, při kterých jsme ve smíšených česko – polských skupinkách hledali řešení úkolů, dorozumívali se, bavili se a blíže se poznávali. Objevilo se již několik známých tváří z minulého „workshopu“ v Polsku v horském středisku Karpacz. A dvě „ostřílené harcovnice z O3T, Kristýna a  Simona, si již mohly opakovat polskou slovní zásobu.

O jídlo nebyla nouze a jaké bylo ubytování? Pěkné, čisté a útulné. A kolik nás to stálo? Vůbec nic!

Projekt vše zaplatil. Stálo nás to pouze čas – a ten jsme věnovali moc rádi. Bude ještě nějaké „příště“?

napsala: Mgr. Ivana Havlíková