Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Francouzská exkurze na naší škole

6. 5. 2014


Dne 10. 4. 2014 poctila naši školu návštěvou skupina deseti francouzských studentů s paní profesorkou z Lycée de l´Europe z města Dunkerque.

Francouze doprovázeli liberečtí studenti z Gymnázia F.X.Šaldy a jejich paní profesorka francouzštiny, která v rámci tematického programu pro Francouze v Liberci přijala pozvání na exkurzi naší školy.


Na úvod si hosté vyslechli informace o historii a o současném studiu na naší škole. Následovala prohlídka školní budovy a areálu školních dílen. Návštěvníky zaujaly repliky textilií z královské hrobky z Pražského hradu, vyhotovené žáky školy ve třicátých letech dvacátého století, a francouzsky napsaný diplom o udělení bronzové medaile žákovským pracem na výstavě v Paříži roku 1867. Francouzští studenti měli možnost nahlédnout i do třídy, kde právě probíhala výuka českého jazyka, a sdělit si pár informací s našimi studenty. Zjistili jsme, že z českých autorů Francouzi znají na prvním místě Franze Kafku a Milana Kunderu.

Velké nadšení projevili Francouzi při návštěvě dílen. Odborní učitelé na tkalcovské a přádelnické dílně předvedli a vysvětlili použití některých strojů, např. mykacího nebo žakárského stroje. Hosté obdivovali bohaté vybavení dílen a jejich výzdobu uměleckými tapiseriemi. Na šicích dílnách byli Francouzi seznámeni s průběhem výuky praxe a s používanými postupy při tvorbě modelů. Francouzi zhlédli se zájmem výtvory našich žáků a ocenili aktivity našich studentek-návrhářek a modelek.

Na závěr si hosté zkusili projít se po zkušebním molu v hale dílen.

Celkové pocity z návštěvy byly na obou stranách báječné. FORMIDABLE! Svědčí o tom zápis návštěvníků do připravované pamětní knihy školy, většina Francouzů by se sem ráda zase vrátila!

Napsala: Mgr. Václava Bleierová

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se