Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Na exkurzi ve třech textilních firmách Libereckého kraje

10. 4. 2014


Dne 2.4. 2014 se uskutečnila exkurze do vybraných textilních firem v Libereckém kraji za účelem pootevřít vrátka studentům do světa textilu. Dalším důvodem cesty byla poptávka umístit na předprázdninovou praxi studenty 2. a 3. ročníků.

 


Z řad studentů se exkurze zúčastnili tři zástupci maturitního ročníku, třídy T4 : Patrik Kutil, Lenka Zelenayová, Tomáš Heřman, a to pod vedením pana ředitele Mgr. Luksche, kterého výborně doplňoval učitel odborných předmětů  Ing. Svoboda.

Naše první zastávka byla ve firmě ELAS, s.r.o., která se nachází v  Hrádku nad Nisou. Firma se pyšní  výrobou stuh pro dodavatele spodního prádla, různých lan, popruhů, záclonovin, dokonce i gumolan. Výroba  probíhá  na jehlových tkacích strojích, nemůžeme také pominout osnovní pletací stroje a výjimkou nejsou ani žakárová ústrojí.

Naší druhou zastávkou byla firma Hoftex, s.r.o. v  Machníně, která nám nabídla exkurzi ve velmi bohaté sklárně, v níž nechyběla ani výroba velmi kvalitní efektní příze - žinylky. V  Hoftexu jsme mohli vidět i rozsáhlou přádelnu, ve které už jistě někteří z  vás trávili právě předprázdninovou praxi. Hoftex mimo jiné spolupracuje s  aerolinkami, kterým dodává různé doplňky. Také úzce spolupracují s předními automobilkami (např. Audi), pro které vyrábějí z nehořlavých vláken koberečky ze skleněných, a tudíž vysoce kvalitních vláken.

A konečně naše poslední zastávka byla ve frýdlantském Daminu. Společnost s ručením omezeným byla v roce 2010 zasažena povodněmi a škody se vyšplhaly až na neuvěřitelnou částku přes 300 milionů korun. Tato přírodní pohroma na nějaký čas velmi zpomalila výrobu a je  obdivuhodné, že se firma dává velmi statečně do pořádku.

Damino se zaměřuje především na konfekci. Specializuje se na výrobu stolního a ložního prádla. Dále zásobuje letecké společnosti po celém světě výrobou luxusních kapesníčků a dalších doplňků.

Pro nás, studenty, byla návštěva a prohlídka zmíněných firem velkým přínosem. Mohli jsme si udělat představu, jak to chodí v  praxi. Ve všech třech případech bylo vedení firem velmi milé a vstřícné, ať už se pracovních nabídek, tak i předprázdninových praxí do budoucna týká.

Exkurze se nám všem velmi líbila a děkujeme vedení školy, že jsme byli zvoleni vlajkonoši naší školy.

Napsali: Lenka Zelenayová a Tomáš Heřman, T4

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se