Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

První ohlasy na maturitní ples - Článek Kateřiny Látkové

12. 2. 2014


Je to fajn, fajn, fajn…

Dne 7.února 2014 se konal v sále Expo Centra Babylon maturitní ples SPŠ textilní – dlouho očekávaná školní akce.

Zahájil ji krátkým proslovem pan ředitel Luksch a po chvíli začala módní přehlídka našich šikovných studentek. Byly představeny zcela nové kolekce, které se velmi líbily, a téhož večera by mohly být mnohé modely prodány,  jaký vzbudily zájem.


Program pokračoval vystoupením maturitních tříd. Jako první se představila třída O4P , která na pódiu navodila dojem zářivé diskotéky 80. let minulého století. Sálem zněl hit „Je to fajn…“, na pódiu křepčil stylově blond DJ Čépa a  pod ním jej doprovázeli spolužáci. Po chvíli nastoupila druhá půlka třídy jako boxeři, „protančili“ se zápasem a nakonec za velikého jásotu Lukáš Čepelík s Tomášem Turkem uvedli svou třídní učitelku, paní Ing. Hladesovou.

Po chvíli následovala druhá maturitní třída. Na parket stylovými přemety nastoupily  „roztleskávačky“ – Jára, Tomáš a další krásní kluci ze třídy T4 a hned vyvolali salvy smíchu. Zacvičili a z rukou vytvořili špalír, kterým naběhli do děje hokejisté - teda spíše hokejistky v čele s malým břichatým rozhodčím. Marně jsem přemýšlela, o koho jde… Ten energicky celou dobu pískal na píšťalku a zahájil hokejový zápas. Po chvíli padl gól a vítězové jásali, ale to se nemělo stát. Do děje vstoupili hulligans v čele s paní učitelkou Svrčkovou. Ta coby hlavní chuligánka dorážela na rozhodčího, který však zdatně odolával a nastala mela. Všichni se poprali a skončili společně na zemi. Náhle spustila energická hudba a všichni začali společně tancovat. Vypadalo to skvěle, ale stále jsem přemýšlela, kdo je onen kníratý rozhodčí… Až na konci představení ho náhle uvedli společně s paní Svrčkovou a já procitla – paní učitelka Pechová! Je jejich třídní a od žáků bylo úžasné, že ji nevynechali v tomto maturitním vystoupení…

Obě představení měla ohromný úspěch a byla po právu odměněna velikým aplausem…

Po chvilce volné zábavy nastalo šerpování plné radosti a nádherných šatů. Drobné sprchovaly naše maturanty, rodiče a přátelé jásali a studenti přijímali šerpy s přáním co největšího  štěstí od svých třídních učitelů. Budou ho brzy hodně potřebovat.

Ples byl skvělý, všichni se královsky bavili a atmosféra byla úžasná.

Přeji našim maturantů, aby se jim u zkoušek dařilo, maturitou lehce protančili a na další cestě životem jim znělo „je to fajn…“

Katřina Látková, O3T

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se