Přednáška uznávaného odborníka, akademického malíře Josefa Ťapťucha

19. 1. 2014

V úterý 11. ledna navštívili studenti 2. ročníku přednášku akademického malíře Josefa Ťapťucha, kterou organizovala Textilní fakulta TUL v Liberci. Děkujeme TUL za pozvání a možnost shlédnout velmi poutavou a inspirující přednášku tak významné kapacity v oblasti módy.

Josef Ťapťuch je vedoucím ateliéru designu Módní tvorby na pražské VŠUP a profesorem designu a marketingu L’École Superieure des Arts Decoratifs v Paříži. Je známý spoluprací s módními domy (mimo jiné Jean Patou, Paco Rabane, Helena Rubinstein a další). Má vlastní oděvní značku, vytváří módní kolekce bižuterie, ale navrhuje také kolekce pret-a-porter pro oděvní průmysl. Je uznávaným odborníkem na oděvní design a pravidelně přednáší na módních veletrzích STYL a KABO. (použity materiály z http://www.bvv.cz/styl-kabo)

Bc. Jana Kočí