Nacházíte seÚvod » O škole » Aktuality

Chráněná dílna Tulipán hostem naší školy

4. 1. 2014


Předvánoční návštěvu zaměstnanců chráněné dílny Tulipán, se kterou naše škola dlouhodobě spolupracuje, pro vás zachytila studentka Kristýna Špalková.


Na páteční dopoledne 20. 12. 2013, poslední školní den kalendářního roku, pozval pan ředitel do naší školy vzácné hosty -  chráněnou dílnu Tulipán, v níž jsou zaměstnáváni lidé s různým typem postižení. Provozovatelka této dílny naši školu dokonce vystudovala.

Akce začala v půl desáté. Když se hosté pohodlně usadili, tak je nejdříve pan ředitel slavnostně přivítal a seznámil je se vším, co je čeká. Pak si vzala slovo provozovatelka zmíněné dílny, poděkovala za pozvání a vysvětlila nám, jak dílna Tulipán funguje, a také nás pozvala k nim na návštěvu.

Program začal dvěma koledami. Nejprve Půlnoční a poté Rolničky. Za krásný úvod můžeme poděkovat třídám O2 a O2T a jejich třídním učitelům. Potlesk byl vítán s radostí, protože většina žáků byla nervózní.

Po zpěvu koled čekala všechny módní  přehlídka, které se účastnily modelky ze všech čtyř  ročníků.  Byly představeny skoro všechny známé školní kolekce, včetně těch nejnovějších. Studenky si dokonce mohly vybrat, jaké modely chtějí předvádět. Největší potlesk sklidila modelka z O2. Musím uznat, že to byly nádherné šaty. Přehlídku doprovázela příjemná hudba. Samozřejmě i tato část programu si vysloužila velký potlesk.

Přehlídka skončila, a co bylo dál? Opět se zpívalo. Tentokrát si žákyně musely stoupnout na molo. Neobešlo se to bez malých protestů, ale nechtěly jsme přece zklamat hosty. Zpívaly se tradiční koledy, jako Půjdem spolu do Betléma, Nesem vám noviny a Jak si krásné neviňátko. Dokonce se přidalo i publikum. Hosté nehleděli na to, že v jedné koledě se zpěvačky trochu zamotaly, ale tak co, každý dělá chyby.

Když jsme dozpívaly, následovalo občerstvení. Hostina se konala v jídelně. Stoly byly plné chlebíčků a koláčků. Pití samozřejmě také nechybělo. Pan ředitel pozval nejen hosty, ale i studenty.Takže modelky se mohly konečně pořádně najíst a zpěvačky napít. Určitě jim po tom dlouhém zpívání vyschlo v krku.

Tak to je o této akci asi vše. Doufám, že nejsem jediná, komu se líbila.

Napsala: Kristýna Špalková, 02

Kontakt

Střední průmyslová
škola textilní
Tyršova 1
Liberec 460 01

 

Tel +420 485 110 096
info@spstliberec.cz

Napište nám

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

© 2013 Střední průmyslová škola textilní

Webové stránky od Prezentujte se